شناسه خبر : 33977
۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
دادستان قزوین؛

برای برخورد با مخلین امنیت روانی مانند آمدنیوز، نیازمند خدمات قضایی بیشتری هستیم

حجت الاسلام "اسماعیل صادقی نیارکی " گفت: در همه حوزه‌هایی که نیاز به حضور نیروی انتظامی است استان قزوین عملکرد خوبی داشته و نمره قبولی گرفته است.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی شهرمینو؛ حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، دادستان قزوین ظهر روز پنجشنبه (۲۰ مهر) در مراسم نشست مشترک پلیس و دستگاه قضا، اظهار کرد: در همه حوزه‌هایی که نیاز به حضور نیروی انتظامی است استان قزوین عملکرد خوبی داشته و نمره قبولی گرفته است.

 

وی گفت: باید همه مسئولین قضایی و انتظامی هماهنگ عمل کنند و دنباله رو طرح دشمن نباشند و مسئولیت‌ها را به زمین دیگری نیندازند؛ چراکه ما همه یک مجموعه هستیم و باید به هم کمک کنیم چرا که هدف همه برقراری نظم و امنیت در کشور است.

 

دادستان عمومی و انقلاب استان گفت: حمایت و همکاری و هم افزایی دستگاها موجب فائق آمدن بر دشمن می‌شود که هدفش خدشه وارد کردن به امنیت کشورمان است و ما را به هدفمان که برقراری امنیت برای همه قشرها در سطح شهری، روستایی، جاده‌ای، سایبری و… زیر چتر حمایتی پلیس هستند و تنها مجرم زیر چتر حمایتی پلیس قرار ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه دستگیری اشرار نیاز به همکاری دستگاه‌های دیگر دارد گفت: انتظارات همکاران برخورد با برهم زنندگان امنیت روانی مردم است.

 

صادقی نیارکی با بیان اینکه انتظار دیگر نیروی انتظامی از مسئولین در حوزه ایست بازرسی است گفت: دادسرا با استفاده از ملاحظات قانونی باید راه را برای نیروی انتظامی هموار کند و در این راستا می‌تواند از ماده ۵ قانون امر به معروف بهره گیرد.

 

وی در ادامه ضمن بیان اینکه تقویت خدمات قضایی باید داشته باشیم گفت: برای برخورد با مخلین امنیت روانی مثل آمد‌نیوز و همچنین نظارت و تشدید مراقبت برای مجرمین آزاد شده نیازمند خدمات قضایی بیشتری هستیم.

 

حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت: تقویت پلیس تخصصی در بخش امکانات که یکی از مهمترین بخش‌ها و حوزه‌هایی است که در آن عریضه‌های زیادی وجود دارد کلاهبرداری و برداشت‌های اینترنتی است که به مرحله بحرانی در کشور رسیده است. انتظار از دستگاه‌های دیگر است که این ابزار را در اختیار پلیس قرار دهند به طور مثال برداشت‌هایی از چندین حساب همزان صورت می‌گیرد و به یک حساب منتقل می‌شود که نیازمند مسدود شدن آن حساب است که متاسفانه پلیس این ابزار را در دسترس ندارد چون بانک اجازه نمی‌دهد.

 

دادستان استان قزوین ضمن بیان این نکته که براساس تاکیدات رهبری، اجرای حقوق عامه در اولویت کاری است اظهار کرد: باتوجه به بررسی‌هایی که در سطح کشور صورت گرفته اولویت استان قزوین در حوزه آب و زمین است که از دوستان خواستاریم که دراین راستا در کلانتری‌ها و بخش‌های دیگر نیروی انتظامی اولویت نسبت به اینگونه پرونده ها باشد تا به سخنان رهبری جامه عمل بپوشانیم.

 

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی  دادستان استان قزوین با تشکر از مسئولین انتظامی و قضایی که تلاش‌های شبانه روزی داشتند، گفت: نتیجه این این تلاش‌ها و هماهنگی‌ها کاهش جرم در سطح جامعه است که یک عدد و ارقام نیست بلکه این کاهش جرم حس می‌شود.

۱۴۷ total views, 1 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB