مردم وظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند و حال نوبت مسئولین است به تمامی تعهدات خود عمل کنند
مردم وظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند و حال نوبت مسئولین است به تمامی تعهدات خود عمل کنند

حجت الاسلام و المسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمودآباد نمونه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر محمودآباد نمونه گفت:  کافر به آن کسی می گویند که حقایق و حقیقت ها را می پوشاند و حقیقت و ایمان به خدا را نمی پذیرد. وی با بیان این که طبق بیان بزرگان، علما، صاحبان اندیشه […]

حجت الاسلام و المسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمودآباد نمونه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر محمودآباد نمونه گفت:  کافر به آن کسی می گویند که حقایق و حقیقت ها را می پوشاند و حقیقت و ایمان به خدا را نمی پذیرد.

وی با بیان این که طبق بیان بزرگان، علما، صاحبان اندیشه دینی و فتوا هرکسی که خداوندی و وحدانیت خدا و پیامبر خدا را انکار کند کافر محسوب می شود افزود: کافر در مقابل مومن و کفر در برابر ایمان قرار می گیرد. مسلمانی هم ضروریات دین را منکر شد و این انکار به انکار خداوند و پیامبر اسلام مرتبط باشد کافرمحسوب می شود. کفر دایره وسیعی درد.

حجت الاسلام و المسلمین رشوندی ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و ایام فاطمیه اذعان داشت: فاطمیه سند مظلومیت اهل بیت و غربت پیامبر(ص) است. فاطمیه سند مظلومیت شیعه هم نیز به حساب می اید. فاطمیه ایامی است که به پاره تن پیامبر(ص) ظلم شد. ظلمی که در تاریخ نیز ثبت شده است ظلمی که خود اهل تسنن از ان به عنوان تاریخ سیاه نام می برند و ظلمی که به خاندان پیامبر شده است را قبول می کنند.

امام جمعه شهر محمودآباد نمونه با اشاره به این که پیامبر سفارشات زیادی درباره اهل بیت به مردم کرده است ادامه داد: حضرت محمد(ص) در جاهای زیادی بیان کرده است که دو چیز را میان شما به امانت گذاشته ام و آن دو چیز عترت و اهل بیت من است. این دو چیز را قدر بدانید و به آن احترام بگذارید و به آن ها وصل شوید که هرگز گمراه نخواهید شد.

نماینده ولی فقیه در منطقه افزود: از مظلومیت حضرت زهرا(س) همین بس که با این همه سفارشات پیامبر(ص) مورد ظلم قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

وی با بیان این که مسئولین ما مردمی هستند واز میان مردم انتخاب شده اند اظهار کرد: مسئولین از جنس مردم و از میان فرزندان شما انتخاب شده اند و تمامی تلاش خود را برای حل مشکلات مردم به کار می گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین رشوندی با اشاره به این که مردم شریف و ولایتمدار شهر محمود آباد نمونه  نیز با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن کار بزرگی را انجام دادند گفت: حضور با شکوه ملت ایران چشم جهان را خیره کرد و باعث عصبانی شدن دشمنانی شد که هیچ گاه نمی توانند پیشرفت این کشور ار ببینند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری(مدظله) در پیامی از مرم شریف ایران بابت حضور در راهپمایی ۲۲ بهمن تشکر کردند و بیان داشتند که حضور مردم تمامی نقشه های دشمن را بهم ریخت و آن ها را عصبانی کرد. سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس کسی که جانش را برای اسلام و مملکتش در کف دستش گرفته و همیشه در میدان در مقابل کفر ایستادگی می کند می گوید: من کف پای شما را می بوسم که با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را نا امید کردید.

امام جمعه شهر محمودآباد نمونه افزود: ملت ایران در روز ۲۲ بهمن خیابان های شهر های بزرگ را به لرزه در آوردند. مسئولین باید قدردان این حضور بزرگ مردم باشند. مردم وظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند و حال نوبت مسئولین است که تمامی تعهدات خود عمل کنند. مسئولین باید حرف رهبر را گوش دهند و مشکلات معیشتی و رفاهی مردم را بر طرف سازند.

حجت الاسلام و المسلمین رشوندی با بیان این که نظام نظام مقدسی است اظهارکرد: این نظام آنقدر دشمن دارد که حتی خوب ها را هم وسوسه می کنند تا کار هایی بر علیه کشور خود انجام دهند. این موضوع قبلا هم سابقه داشته است.

وی ادامه داد: اگر ولایت نبود کار انقلاب تمام شده بود و بدون ولایت انقلاب در خطر قرار می گیرد.

نماینده ولی فقیه در منطقه اذعان داشت: مردم از گرانی، بیکاری و تبعیض شکایت دارند، وگرنه مردم انقلاب خود را دوست دارند. امریکا که ادعا می کند کدخدای دنیاست امروزه امنیت شهرهای خود را نیز نمی تواند تامین کند. یک دانش آموز آمریکایی وارد مدرسه ای می شود و با اسلحه ۱۷ نفرا به کام مرگ می کشاند و ۵۰ نفر دیگر را نیز زخمی می کند خودشان در داخل مشکل دارند، پس چگونه می توانند امنیت را برای کشورهای دیگر برقرار کنند.

 

 

حبرنگار : حسین طاعتی