۸۱ درصد از پرستاران استان را بانوان تشکیل می دهند.
۸۱ درصد از پرستاران استان را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو، فاطمه تیموری، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین روز چهارشنبه به مناسبت روز پرستار در جمع خبرنگاران در نشست خبری به مناسبت روز پرستار که در سالن کنفرانس معاونت غذا و داروی علوم پزشکی قزوین برگزار گردید گفت: وظیفه مدیریت پرستاری برنامه‌ریزی درراستای ارتقای خدمات پرستاری به […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو، فاطمه تیموری، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین روز چهارشنبه به مناسبت روز پرستار در جمع خبرنگاران در نشست خبری به مناسبت روز پرستار که در سالن کنفرانس معاونت غذا و داروی علوم پزشکی قزوین برگزار گردید گفت: وظیفه مدیریت پرستاری برنامه‌ریزی درراستای ارتقای خدمات پرستاری به مردم، تأمین نیروی انسانی دانشگاه و برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح آگاهی و علم و دانش پرستاران می باشد.

فعالیت پرستاری امروزه متفاوت تر از گذشته بوده و برنامه مراقبت پرستاری در خانه و آموزش همگانی سلامت به تازگی جزو وظایف ما تعریف شده است که اخیرا در سازمان نظام پرستاری آغاز شده است.

وی تصریح کرد:مردم آگاهی لازم را درباره طرح مراقبت پرستاری در منزل ندارد و آنها میتوانند درسیستم مراقبت پرستاری، بجای استفاده از پرستاری تحت نظر اورژانس در مراکز آموزشی و درمانی از این خدمات در منزل تحت نظر بهره مند شوند .

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد:با توجه به اینکه برخی از پرستاران در بیمارستان دولتی و خصوصی همزمان مشغول به فعالیت هستند آمار دانشگاهی با نظام پرستاری کمی تفاوت دارد. اما درحال حاضر ۱۹۰۰ نفر کادر پرستاری در علوم پزشکی و۱۷۰۰ نفر در سایر مراکز بیمارستانی فعالیت می کنند که از مجموع ۲۵۰۰ پرستار فعال در استان۸۱ درصد را بانوان و ۱۹ درصد را مردان تشکیل می دهند.

در این نشست خبری مسعود رضایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی، آرمین قناعت رئیس نظام پرستاری و محمدحسن ارداقیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی حضور داشتند.

در پایان این نشست خبرنگاران پس از طرح سوالات خود از خدمات کادر پرستاری استان در خدمت رسانی به بیماران تشکر کردند و روز پرستار را تبریک گفتند.